TARİHİMİZ

TAKIMIMIZ

Kulübümüz 2021 yılında Bursa’da kuruldu. İlk yılında oluşturulan kadro ile, Türkiye Voleybol Federasyonu Alparslan Endüstri 1. Lig A Grubu’nda ikinci sırada yer alarak yarı final grubuna girdi. Takımımız; Develi Belediye Spor, İstanbul Büyükşehir Belediye Spor ve Akkuş Belediye Spor ile oynadığı yarı final müsabakalarında 1. olarak finalde yer alma hakkı elde etti.

 

Final müsabakalarını dördüncü sırada bitirerek direkt olarak Axa Sigorta Efeler ligine yükselme hakkını maalesef kaybetti. 2022 yılında, Yeni Kızıltepe Spor voleybol takımının Axa Sigorta Efeler Ligi’ndeki yarışmacı haklarını alarak Axa Sigorta Efeler Ligi’ne yükseldi.

Altyapı çalışmalarına büyük önem veren kulübümüz, Tofaş Spor Kulübü’nün voleybol şubesinin kapanması sonrasında, altyapı takımlarını bünyesine dahil ederek; hem Axa Sigorta Efeler Ligi’nde, hem de Alpaslan Endüstri 1. Ligi’nde sadece altyapı sporcularıyla 17 yaş ortalaması ile liglerde yer almayı sürdürmektedir.

Küçük erkekler, yıldız erkekler, genç erkekler kategorilerinde namağlup olarak yerel liglerde müsabakalara devam eden kulübümüz, altyapılarda Türkiye şampiyonalarında derece hedefindedir. Ayrıca yine altyapımızdan iki sporcumuz, 2022 yılında milli takım kamplarına davet edilmiştir.

Kuruluşundan bugüne dek 100’den fazla lisanslı sporcuya sahip olan kulübümüz, altyapılarda voleybola daha fazla hizmet edebilmek adına 2022 yılında “Hekimoğlu Voleybol Akademi” oluşumunu hayata geçirmiştir. Akademimizdeki öncelikli hedefimiz; gençlerimizi voleybol ile tanıştırmak, fiziksel ve ruhsal sağlıklarına destek vererek özgüvenli bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır.
Uzun vadede ise, altyapımızda yetişen gençlerimizin her birinin profesyonel ve milli sporcular olmasını görmek en büyük arzumuzdur.

TAKIMIMIZ