Basına ve Kamuoyuna

14.01.2023 Cuma günü transferi gerçekleşen Ukraynalı oyuncu TYMOFII POLUIAN, 16.01.2023 günü Galatasaray ile oynadığımız mücadelede yeni geldiği için oynatılmamasına rağmen, takımla maç havasını soluması için kadroya dahil edildi ve kenarda yerini aldı. Maçtan sonra menajeri tarafından bize iletilen bilgiye göre; Ukrayna Voleybol Federasyonu’ndan telefon gelmiş ve kadromuzda Rus oyuncu (Alexey Nalobin) olduğu için, Poluian’ın takımımızdan ayrılması istenmiştir. Rus bir oyuncunun olduğu kulüpte, oyuncularının oynamasına asla izin vermeyecekleri, ayrılmadığı takdirde ise bir daha milli takıma alınmayacağı ve lisansının iptal edileceği bildirilmiştir.
Bize verilen bu bilginin devamında ise, “Rus oyuncuyu gönderin TYMOFII kalsın, Rus oyuncunun yerine, size başka bir oyuncu verelim” teklifinde bulunulmuştur. Biz de, sporun ruhuna tamamen karşı olan böyle bir olayın içinde olmayacağımızı belirtip sözleşmemizden doğan hakkımızı talep ettik. Menajer ile görüşmelerimiz devam ederken, 16.01.2023 Pazartesi’yi Salı gününe bağlayan gece, oyuncu otelden kaçıp gitmiştir. Konuyla ilgili hukuki tüm haklarımızın takipçisi olacağız.
Unutulmamalıdır ki; savaşın her türlüsüne karşıyız ve sporcuların bu kirli savaşlara alet edilmesini asla kabul etmeyeceğiz.

Hekimoğlu Global Connect Travel Bursa Voleybol Takımı